Back To Top
18 Ağustos’tan sonra büyük değişim…

18 Ağustos’tan sonra büyük değişim…

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -29.7.2018
 18 Ağustos’tan sonra büyük değişim…
- A +

AK Parti Genel başkanı Erdoğan partisini 2023'e taşıyacak isimleri 24 Haziran sonuçlarına göre belirleyecek…

AK Parti'nin 18 Ağustos günü yapılacağı açıklanan 6. Olağan Kongre'de, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Merkez Yürütme, İl, ilçe ve  belde yönetim kadrosunda radikal değişime giderek, Türkiye’yi 2023’e taşıyacak isimleri 24 Haziran sonuçlarına göre belirleyeceği belirtildi.

KIZILCIHAMAM’DA 3 GÜNLÜK KAMP

AK Parti kaynaklarından edinilen  kulis haberine göre, önümüzdeki 10 günlük süre içinde Erdoğan’ın ofis ve kurullara getireceği isimler açıklanacak. Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlerle ilgili çalışmalara da erken başlama kararı alan Erdoğan, 10-11-12 Ağustos’ta parti teşkilatıyla Kızılcahamam Kampı’nda bir araya gelecek.

PARTİ TEŞKİLATLARINDA BÜYÜK DEĞİŞİM

18 Ağustos günü yapılacak 6. Olağan Kongre'de partisini yerel seçimlere taşıyacak üst yönetim kadrosu  baştan aşağı yenilenecek. Yeni sisteme uygun şekilde parti teşkilatında büyük bir değişime gideceği ifade ediliyor.

TANINMIŞ DENEYİMLİ İSİMLER

Alınan bilgilere göre,  Erdoğan’ın genç isimlere parti kurullarında daha çok ağırlık vereceği, seçimlerde oy kaybı yaşanan bölgelerde ise eski bakanları, tanınmış ve deneyimli isimleri tercih edeceği belirtiliyor.

ERDOĞAN SAHAYA İNİYOR

Parti Tüzüğünün yeni sisteme uyarlanacağı kongreden sonra tüm parti teşkilatı yerel seçimler için sahaya inerek çalışmalara başlayacak. Erdoğan da eylül ayından itibaren seçim gezilerine çıkarak, adaylar için nabız yoklayacak.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.
yeni