Back To Top
Akevler plajına mavi bayrak çekildi

Akevler plajına mavi bayrak çekildi

 - 1 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -28.7.2018
Akevler plajına mavi bayrak çekildi
- A +

Akçakoca’da Mavi Bayraklı plaj sayısı bugün itibarıyla 3’e çıktı.

Geçmiş yıllarda Ceneviz kalesi ile Çuhallı çarşı plajlarına verilen Mavi Bayrak’tan sonra, 2010 yaz sezonunda, Akevler plajı da Mavi Bayrak almaya hak kazndı.

Plajlar ve marinalar için Mavi Bayrak Programı, kar amacı gütmeyen uluslararası bir sivil toplum örgütü olan FEE (Foundation for Environmental Education-Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı) tarafından yürütülüyor.

Akevler plajının Mavi Bayrak kriterlerine uygun hale getirilmesi sonrası bir açıklama yapan Başkan Yemenici:

“ Ülkemizdeki toplam mavi bayraklı plaj sayısına Akçakoca belediyesi olarak yaptığımız çalışmalarla 3 plajla katkı sağlamayı başardık. Son birkaç ölçütü de tamamlayarak bugün itibari ile mavi bayrak Akevler plajımızda dalgalanmaya başladı.

Önümüzdeki yıllarda hedefimiz ilçemizdeki mavi bayraklı plaj sayısını 10'a çıkartmaktır. 30'un üzerinde ölçütü yerine getirilerek hak edilen bu mavi bayraklar inşallah plajlarımızda ilelebet dalgalanır “ DEDİ.

Yorumlar

Yorumlar
h.cumur 28.7.2018 - 14:55:51
hah akçakocalı, şimdi başın göğe değdi !!! kendinle gurur duyabilirsin !!! ne kadar övünsen azdır !!! bir mavi bayrağımız daha oldu !!! Allah akıl-fikir versin, ne denilebilir ki başka !!!
yeni