Back To Top
Ankara’da Fındık Zirvesi

Ankara’da Fındık Zirvesi

 - 3 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -27.7.2018
 Ankara’da Fındık Zirvesi
- A +

Fındık üretimi yapılan 6 ilin AK Parti’li Milletvekilleri dün TBMM'de Giresun Milletvekili Cemal Öztürk'ün başkanlığında biraraya geldiler. Fındıkta yol haritasının çizildiği toplantıya Fiskobirlik Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar da katıldı...

 Fındıkta üreticilerin hasata başlamasına sayılı günler kala Ankara'da da AK Partili milletvekilleri arasında hareketlilik yaşanıyor. Fındık üretimi yapılan Düzce, Sakarya, Samsun, Ordu, Giresun ve Trabzon'un AK Partili milletvekilleri TBMM'de bir araya geldiler. Yaklaşık 6 bölgeden 20 milletvekilinin katıldığı toplantıda fındıkta izlenecek yol haritasının belirlendiği öğrenildi. Edinilen bilgilere göre toplantıya Fiskobirlik Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar'da katıldı.

TMO’NUN YANINDA FKB YER ALSIN

AK Partili Giresun milletvekillerinden Cemal Öztürk, Sabri Öztürk ve Kadir Aydın'ın da hazır bulunduğu toplantıda alınan kararların Tarım ve Orman Bakanına sunulması kararlaştırıldı. Toplantıda TMO'nun fındık alımına bir an önce başlaması, alımlarda FKB'nin de depolarıyla birlikte yer alması fikri de benimsendi. Fiyat konusunun da görüşüldüğü toplantıda Giresun Milletvekili Cemal Öztürk'ün başkanlığında 6 ilden 1'er milletvekilinin yer alması ile birlikte fındık kurulu oluşturulması kararı da çıktı.

3 DOLAR ÖNERİSİ

Dünkü toplantıda fındık fiyatının ne olacağı konusu da gündeme geldi. Sızan bilgilere göre AK Partili milletvekilleri fındıkta TMO'nun fiyatı 3 doları baz alarak açıklaması fikri de ağırlık kazandı.

TMO ALIM KARARNAMESİ HAZIRLIYOR

Öte yandan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin alımlarla ilgili olarak kararname hazırlığı içerisinde olduğu ve alımlarla ilgili esasların yer alacağı kararnameyi birkaç gün içerisinde açıklayacağı da öğrenildi.

Yorumlar

Yorumlar
Syn vekillerım 4dolar daha iyidi fındık işcisi 70tl gındıgı işcıyrveroyoruz daygılar
fındık geçen sene de 3 dolardı zaten. kimse artış beklemesin hatta doları olanlar bir an önce ellerinden çıkarsın. fındık 3 dolar diye ilan edilirse dolar 2 haftaya 4 liranın da altına düşecek demektir. fındık fiyatı illa bir şeye endekslenecekse 1 kg fındık= 3 litre mazot olsun. ama pompa fiyatlarından.
okan 27.7.2018 - 10:16:51
2 Dolar iyidir
yeni