Back To Top
GÖKTEPE SAPAĞINA ÜST-GEÇİT ÖNERİSİ...

GÖKTEPE SAPAĞINA ÜST-GEÇİT ÖNERİSİ...

 - 1 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -5.7.2018
GÖKTEPE SAPAĞINA ÜST-GEÇİT ÖNERİSİ...
- A +

 Akçakoca Karasu çevre yolunun Göktepe – Arabacıköyü sapağı, Akçakoca’da meydana gelen kazalarda adı en fazla öne çıkan kara noktaların başında geliyor. Uzmanlar, eski Kepenç yoluna yapılacak üstgeçitle kazaların son bulacağı önerisinde bulunuyor..

Trafik Güvenliği Uzmanları, yaz sezonu ile birlikte  yaklaşan fındık sezonu öncesi araç akışının fazla olması nedeniyle kaza potansiyelinin en yüksek olduğu Koyuncu Petrol - Göktepe sapağı kavşağında mutlaka iyileştirme yapmak gerekiyor.

Yerel basın olarak çözüm üretilmesi için yıllardır haber yapılmasına ve sürekli gündemde tutulmasına rağmen yetkililerin hiçbir adım atmaması ise tepkilere neden oluyor.

2018 – 2019 PLANMASINDA YOK

Karayolları Genel Müdürlüğü, yıllık kaza istatistiklerini bir merkezde toplayarak, trafikte kara nokta olarak gördüğü bölgelerde iyileştirme çalışması yaptığını söyleyen uzmanlar, Karayollarının 2018 yılı yatırım programına Akçakoca Karasu Çevre yolunun dahil edilmediğine dikkat çekere, yerel yönetimlerin yavaş davrandığı eleştirisinde bulunuyor.

DAHA FAZLA CAN YANMADAN MUTLAKA EL ATILMALI

Görüşüne başvurduğumuz Trafik Güvenliği Uzmanları, “ kavşağın kol sayısı, dönüş ceplerinin varlığı, sinyalize olup olmaması, kavşağa yaklaşımdaki görüş mesafesi gibi unsurlar göz önünde bulundurulduğunda, Koyuncu Petrol mevkiinde bulunan Göktepe – Arabacı köyü kavşağının can güvenliği açısından en tehlikeli bölümlerden biri olduğunu"  ifade ettiler.

KEPENÇ SAPAĞINA ÜSTGEÇİT

Yukarı mahalle istikametinden gelerek  Kepenç köyüne giden eski yolun alternatif olarak ele alınabileceğini söyleyen uzmanlar, mevcut çevre yolunun kotu düşürülüp eski Kepenç yolu üst geçit ile Kepenç ve Göktepe – Arabacıköyü  yoluna bağlanmadıkça, bu bölgede daha çok kazaların olacağı uyarsında bulundular.

Yorumlar

Yorumlar
hasan çakır 5.7.2018 - 13:13:27
Allah akıl versin....oraya sıra gelene kadar yapacak o kadar üst geçit var ki, saymakla bitmez...boş muhabbeti geçin....düzce çobana bile geçit daha yeni yapıldı...bu devletin işi bitti de , üç-beş nüfuslu akçakoca ya üst geçit yapacak...rüya görmeyin....yapılacaksa yola birşeyler yapılacak....
yeni