Back To Top

Kabotaj Bayramı Şölen Havasında Kutlandı

Kabotaj Bayramı Şölen Havasında Kutlandı

 - 1 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -1.7.2018
Kabotaj Bayramı Şölen Havasında Kutlandı
- A +

 Akçakoca’da Denizcilik ve Kabotaj Bayramı şölen havası içersinde yapıldı.Bir çok yarışmalar düzenlendi.Sporcular izleyenlerden bol bol alkış aldı.

Akçakoca Balıkçı barınağında düzenlenen Kabotaj bayramında, 100 metre Erkek ve Bayanlar, 200 metre erkek yüzme yarışmaları, tek kürek, 4 tek kürek 6 tek kürek  tekne yarışmaları düzenlendi.Ayrıca yarışlar arasında halat atmaca, ördek kapmaca, yağlı direk üzerinden Türk bayrağı alma yarışları ilgiyle izlendi.Yarışlar arasında yelken gösterisi ve jet ski gösterileri düzenlendi.

Ördek kapmaca yarışında çok sayıda yüzücü ördeği kapmak için suya atladığı esnada   ördek boğulma tehlikesi geçirdi ve ördek jet ski tarafından karaya ulaştırıldı.

Yarışlar sırasında bazı sporcuların kıyıya çıktığı esnada ayaklarında  midye kesiği olayı yaşandı.Sağlık ekipleri müdahale etti.

Kabotaj bayramına çok sayıda vatandaş katılırken,Kabotaj bayramının önemine ilişkin konuşmaları Akçakoca Kaymakamı Yasin Öztürk ile Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici yaptı.

Kabotaj bayramında yarışlara katılan sporculara çeşitli madalya, kupa ve para ödülleri verildi.

Yorumlar

Yorumlar
kaymakamla belediye başkanının adı geçsin yeter. kimler yarışmış, kimler kazanmış, kimler emek vermiş önemli değil. gazeteciliğin yüz karaları.