Back To Top
AKÇAKOCA’NIN GELECEĞİ PARLAK

AKÇAKOCA’NIN GELECEĞİ PARLAK

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -19.6.2018
 AKÇAKOCA’NIN GELECEĞİ PARLAK
- A +

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin 5 bölgesinde Mega Endüstri Bölgeleri kurulacağını açıkladı. Akçakoca ile aynı havza içinde yer alan Karasu ve Zonguldak bölgeleri ile birlikte 100 bin kişiye istihdam sağlanacağı belirtildi.

Projenin  detaylarını anlatan Erdoğan, "Ülkemizin 5 bölgesinde Mega Sanayi Bölgeleri kuruyoruz. 100 bin kişiye istihdam sağlayarak Türkiye'ye sanayi ve teknolojide sınıf atlatacağız. Vakit Üretim Vakti. Vakit Türkiye Vakti" ifadelerini kullandı.

BÖLGELER DE BELLİ

Cumhurbaşkanı Edoğan'ın yaptığı paylaşımda bulunan Türkiye haritası üzerinde projelerin yer alacağı iller de belli edildi.

5 bölge üzerinden yola çıkılan dev projede 4 bölgedeki sanayilerin isimleri; Trabzon Yatırım Adası, Filyos Endsütri Bölgesi, Karasu Münferit Yatırım yeri, Ceyhan Enerji İhtisas olarak ifade edildi.

Mega Endüstri Bölgeleri kuruluyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı açıklama sonrası görüşlerini belirten Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk  Özlü, sanayide büyüme ve genişleme yapmak istediklerini ifade ederek, "Mega endüstri bölgeleri bakanlığımızın son 1 buçuk yıldır yürüttüğü çalışmaların sonucudur. Sayın Cumhurbaşkanımızın açıkladığı her rakamın altında çok ciddi hesaplar vardır, çalışmalar vardır. Biz Türkiye’nin bir sıçrama yapabilmesi için sanayide derinlik kazanması, sanayide genişlik kazanmasını istiyoruz. Bu çerçevede Türkiye’de denize entegre bölgede denize mega endüstri bölgeleri kurulması çalışmasını başlattık.

Bu kapsamda Düzce bölgesini de içine alacak bir biçimde Batı Karadeniz’de Kuzey Ege ve Güney Marmara ile Doğu Karadeniz’de büyük istihdam alanları yaratılacak “ dedi.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.