Back To Top
Turizm şehri iddiasındaki Akçakoca’ya yakışmayan görüntüler..

Turizm şehri iddiasındaki Akçakoca’ya yakışmayan görüntüler..

 - 2 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -8.6.2018
Turizm şehri iddiasındaki Akçakoca’ya yakışmayan görüntüler..
- A +

Eski adı Skay Tower  yeni adı AK Resort otele ile, otel önünden Esentepe’ye çıkan Ceneviz sokak üzerinde inşaat yapan Müteahhit firmalara ait inşaat atıklarının  gelişigüzel ortalığa saçılması hoş olmayan görüntülere neden oluyor.

Hizmete girdiği 2012 yılından beri aradığı istikrarı bir türlü yakalayamadığı için bir süre kapanan ve geçtiğimiz aylarda isim değiştirip yoluna AK Resort olarak devam eden otel ait olduğu söylenen kum, moloz ve inşaat artıkları ile, sokak üzerinde inşaat yapan müteahhitlere ait inşaat  kalasları,demirler, plastik borular, fayans artıkları ile yerlere atılan çöpler  çevrede yaşayan vatandaşların tepkisine neden oluyor.

Akçakoca Belediyesi başta olmak üzere, Akçakoca Kaymakamlığı, Düzce Valiliği ve BİMER’e kadar giden şikayetlere rağmen bugüne kadar hiçbir çözüm bulamadıklarını söyleyen semt sakinleri, Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici’yi göreve çağırarak sorunlarına çare bulunmasını istiyor.

Başkan Yemenici’ye seslenen semt sakinleri, otele ait olduğu söylenen ve Akdeniz’den getirildiği iddia edilen kumun geldiği günden beri aynı yerde durduğunu ve rüzgarlı günlerde havalanarak evlerin içine kadar girdiğini söyleyerek kum ile çevredeki pisliğin kaldırılmasını istediler.

Telefonla bilgi aldığımız otel yetkilileri ise, belediye zabıtası ile görüşmeler yaptıklarını ve en kısa sürede kendilerine ait malzemeyi bulunduğu yerden kaldıracaklarını bildirdiler.

 

Yorumlar

Yorumlar
Utaniyorsan fetöcüler gibi Yunanistan'a sığınabilirsin
T. METİN GÜRE 8.6.2018 - 18:24:59
BU GUZEL KENTI MO 1245 GIBI YONETEN YERL YONETIM ARTI GIDIN BE NEOLUR GIDIN BIRDE HEM SAGLIKCI HEM TRIZMCI BELEDIYE BASKANI AYIP UTANIYORUM BU MEMLEKETTE TC OLMAKTAN SAYENIZDE