Back To Top
Bu haber LGS'ye girecek öğrenciler için

Bu haber LGS'ye girecek öğrenciler için

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -1.6.2018
Bu haber LGS'ye girecek öğrenciler için
- A +

 Sınavla öğrenci alacak ortaöğretim kurumları için merkezi sınav 2 Haziran’da yapılacak.

SINAV İKİ BÖLÜMDEN OLUŞUYOR

Sınav iki bölüm halinde uygulanacak, çoktan seçmeli 90 soru aynı gün cevaplandırılacak.

Birinci bölüm sözel alandan oluşacak. Türkçe dersinden 20, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersinden 10, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinden 10, Yabancı Dil dersinden 10 olmak üzere toplam 50 soru sorulacaktır. İlk bölüm saat 09.30'da başlayacak ve 75 dakika sürecek.

İkinci bölüm sayısal alandan oluşacak. Matematik dersinden 20, Fen Bilimleri dersinden 20olmak üzere toplam 40 soru sorulacak. İkinci bölüm saat 11.30'da başlayacak ve 60 dakika sürecek.

GİRİŞ BELGELERİ OKUL MÜDÜRLÜKLERİNDEN ALINACAK

Fotoğraflı Sınav Giriş Belgesi 22 Mayıs 2018 tarihinden itibaren elektronik ortamda okul müdürlükleri tarafından renkli olarak alınacak, mühürlenerek onaylandıktan sonra öğrenciye teslim edilecek.

ÖĞRENCİLERİN EN GEÇ 09.00’DA SINAV YAPILACAK OKUL MERKEZLERİNDE OLMALARI TAVSİYE EDİLİYOR

Kimlik kontrolleri ve salonlara yerleştirmenin zamanında yapılabilmesi için öğrenciler en geç saat 09.00’da, fotoğraflı sınav giriş belgelerinde belirtilen binada hazır bulunacak. Öğrenciler sınava gelirken yanlarında fotoğraflı sınav giriş belgesi, geçerli kimlik belgesi (T.C. kimlik numaralı nüfus cüzdanı veya T.C. kimlik kartı veya geçerlik süresi devam eden pasaport, yabancı uyruklu öğrenciler için İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından verilen resimli, mühürlü kimlik belgesi) ile en az iki adet koyu siyah ve yumuşak kurşun kalem, kalemtıraş ve leke bırakmayan yumuşak silgi bulunduracak.

KİMLİK VE FOTOĞRAFLI SINAV GİRİŞ BELGESİNİ UNUTMAYIN

Geçerli kimlik belgesi ve fotoğraflı sınav giriş belgesi yanında olmayan öğrenciler sınava alınmayacak. Sınavla ve sınavsız öğrenci alan okullara tercih ve yerleştirmeye ilişkin iş ve işlemler 2018 yılı Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu’nda yer alacaktır.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.
yeni