Back To Top
İmar affı yönetmeliğinin seçimlerden önce yayınlanması bekleniyor

İmar affı yönetmeliğinin seçimlerden önce yayınlanması bekleniyor

 - 1 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -23.5.2018
İmar affı yönetmeliğinin seçimlerden önce yayınlanması bekleniyor
- A +

İmar Affı başvuruları 24 Haziran’dan önce başlıyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın internet sitesinde oluşturulacak bölüme vatandaşlardan soru, görüş ve önerilerini yazmaları istenecek. Seçimlerden önce yayınlanması planlanan yönetmeliğin ardından başvurular başlayacak

 İmar barışının yasalaşmasının ardından, başvuruların ne zaman başlayacağı merak konusuydu. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan edinilen bilgiye göre, başvuruların 24 Haziran seçimlerinden önce başlayabilmesi için çalışmalar hızlandı.

Bakanlık yetkilileri, “Bakanlığın internet sitesinde soru baremi açılacak. Konuyla ilgili sorusu olan vatandaşlarımız sorularını göndersin, çünkü sorulara göre çalışmalarımıza yön vereceğiz. Seçimden önce başvuruları başlatmayı düşünüyoruz. Bugün il müdürlerini çağırıp, bölgeleriyle ilgili bilgileri almış olacağız, hepsi değerlendirilecek” dedi.

İmar barışının kamu açısından istimlaka engel olmadığını vurgulayan yetkililer, “İmar planına göre, örneğin bir yolun içinde kalmış alandaki yapılar zaten kullanılamayacak, bu alanları terk etmeleri gerekecek. Bir ada içinde, adanın bir kısmı sosyal donatı alanı içine giriyor diyelim. Sosyal donatı alanı olan kısmını terk etmek suretiyle bundan faydalanabilecekler” diye konuştu.

.

Yorumlar

Yorumlar
vatandaş 24.5.2018 - 12:33:50
Bu tür af uygulamaları insanları uygunsuz işler yapmaya teşvik etmez mi neden kuralına göre işler yapılmıyor acaba medeni ileri ülkelerde bu tür uygulamalar var mı nasıl olsa birgün af çıkar düşüncesiyle insanları hertürlü olumsuz işler yapmaya teşvik etmeye ne gerek var sırf seçim dolayısıyle
yeni