Back To Top

Hemşin yoluna 6 aydır çivi çakmadılar

Hemşin yoluna 6 aydır çivi çakmadılar

 - 2 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -23.5.2018
Hemşin yoluna 6 aydır çivi çakmadılar
- A +

Akçakoca - Hemşin - Uğurlu köyleri arasında 6 ay önce meydana gelen heyelanda çöken yol tehlike saçmaya devam ediyor. Köylüler 6 aydır ne gelen var ne giden diye tepki gösteriyor.

Hemşin, Uğurlu, Esmahanım ve Dilaver köyleri ile,  yapımı devam Melen  barajına malzeme çeken ağır tonajlı araçların kullandığı   grup yolunun Hemşin Uğurlu kesiminde  6 ay önce meydana gelen heyelan sonrası  hiçbir çalışmanın yapılması tepkilere neden oldu.

Yerel ve ulusal basında defalarca gündeme gelen yol için yetkililer havaların ısınmasını beklediklerini dile getirmişlerdi. Bugüne kadar çalışma yapılmadığını söyleyen köylüler, heyelan bölgesine çekilen güvenlik şeridinin dışında hiçbir önlem alınmadığını söylediler.

Havaların ısınmasıyla birlikte yolda araç trafiğinin daha da arttığını söyleyen köylüler, İGM üyelerini, AK Parti teşkilatını defalarca aramamıza rağmen sahip çıkılmadığı şikayetinde bulundular.

Melen Barajına malzeme çeken ağır tonajlı araçlarının yolu düzenli olarak kullandığını söyleyen köylüler, üzücü her hangi bir durumun yaşanmaması için mutlaka önlem alınması gerektiğini altını çizdiler.

Yorumlar

Yorumlar
Uçurum uçurum gözlerine baktığım toprağım olsun bigün bizim yollarada sıra gelir bize nasip olmaya bilir ama torunlarımız görür nede olsa ülkede istikrar var laiklik elden gidiyeah irtica geliyeah :))
Nihayet Bir çivi çakılmış dolgu malzemesi gelmiş