Back To Top
Akçakoca Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi kongresi yapıldı

Akçakoca Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi kongresi yapıldı

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -31.3.2018
Akçakoca Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi kongresi yapıldı
- A +

 

Akçakoca Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi kongresi yapıldı. 

Öğretmenevi konferans salonunda başlayan kongreye, Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ertan Taşlı başkanlık yaptı.

Kongrede geçmiş dönem faaliyet, genel gider ve bilanço hesapları üyelere okundu ve ibra edildi.

Başkan adaylarından İl kürüsüye çıkan Hasan Ali Yanmaz  oldu.

Yanmaz,Çok heyecanlı olduğunu belirterek’’Daha öncede bu seçimlere girdim ve hatta 15 oyla kaybettim.Sonra çıkıp Gürol Başkanı kutladım.O zamanda Başkanımız Ertan Taşlı yönetmişti.Hatta Taşlı başkanımız şahittir,Bu yönetimi gençleştirmek gerekiyor demişti.Ancak Gürol Başkan gençleştirmeden yana değil,Yıllardır Kooperatifi yönetmenin derdinde şimdi de bina yapacaz diyor.Şunu söylemeliyimki bina Halk bankasının uzak olmamalı ben Odamızı Halk Bankın yanında tutmanın sözünü veriyorum.Yıllardır yönetimdeler şimdimi aklınıza geldi bina yapmak.Biz göreve gelirsek,sosyal anlamda bir çok çalışma yapacağız’’dedi.

 Başkan Gürol Sarının konuşması öncesi Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Nedim İşgören konuşmasını yaptı ve bu yönetimin devam etmesini istedi.

Başkan Gürol Sarı ise, Kooperatif örümcek ağlarıyla doluydu,şimdi ise bu örümcekleri temizledik.Kimseye ayrıcalık yapmadık.Bize dedilerki içinize genç alın, biz yaşlımıyız.Biz görevimize sürdürmek ve kooperatifimize bir bina kazandıracağız.Bizler üyelerimize 20 milyon TL kredi verdik,bu parayı biz yönettik.Bu parayı yönetmek kolay değildir’’diye konuştu.

Konuşmaların sonunda salonda başkonuk olarak bulunan Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği  Genel Başlan Yardımcısı Ömer Gümüş üyelere yönelik etraflı bir konuşma yaptı. 

Konuşmaların devamında sandık kuruldu ve seçimlere geçildi. Kadın üyelere oy kullanma önceliğinin verildiği seçimlerde sayımların saat 17.00’den sonra yapılacağı ve başkanın o saatten sonra açıklanacağı ifade edildi.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.
yeni