Back To Top
Çadır nöbeti tutan köylülere bilgi verildi...

Çadır nöbeti tutan köylülere bilgi verildi...

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -2.3.2018
Çadır nöbeti tutan köylülere bilgi verildi...
- A +

 Akçakoca'ya bağlı Subaşı köyü sınırlarına yapılacak olan Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezini istemedikleri için tepki gösteren Kabalak köylüleri bugün Vali Zülkif Dağlı başkanlığında düzenlenen toplantıya katıldı.

Vali Dağlı, yanlış anlaşılma ve kavram kargaşası nedeniyle tepki gösteren köylülere daha net bilgi vereceklerini söyledi,  köylülerin bilgilendikten sonra bu merkezi kurmakta çok geç kalındığını anlayacaklarını vurguladı.

Geçtiğimiz günlerde Kabalak köylüleri, su havzası ve meyve bahçelerinin olduğu ormanlık alanda yapılacak olan Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi için ağaç kesilmesine tepki göstermiş,  bölgeye çadır kurarak merkezin kurulmasını istemediklerini dile getirmişlerdi.

Köylüler çadır nöbetine başlarken, Vali Zülkif Dağlı, köylüleri ikna etmek amacıyla, ilgili kurum yetkililerinin de bilgilendirme yapacağı bir toplantı düzenledi.

Toplantı öncesi bir açıklama yapan Vali Dağlı, “ Zaman zaman vatandaşımızın kafasında yanlış anlaşılmalara sebep olan, belki de kavram kargaşasından doğan ama biz tüm vatandaşlarımızın kesinlikle iyi niyetli olduğuna inandığımız bir konuyla ilgili sizleri aydınlatmak için buraya topladık. Konumuz ilimize kurmayı planladığımız ve yakın zamanda başlayacağımız Düzce sokak hayvanları geçici bakım evi ve rehabilitasyon merkezinin durumu nasıl olacak, nasıl işleyecek, şartları ne, yönetmeliği nasıl, hangi hayvanlar gelip, nasıl bir muameleye tutulduktan sonra tekrar alındığı yere salınacak, bunlarla ilgili size daha net bilgi verelim istedik. Ben aşağı yukarı tamamınızın bilgi sahibi olduğunu düşünüyorum. Konuyla ilgili tüm aktörlerimiz burada, sizler varsınız zaten başta. Dinledikten sonra göreceğiz ki biz aslında bunu kurmakla çok geç kalmışız. Biz hayvanlara karşı da merhametliyiz, yeşile karşı da, bitkilere karşı da merhametliyiz. İnsan olmanın gereği budur.” Dedi.

Toplantı daha sonra basına kapalı olarak devam etti.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.
yeni