Back To Top
Mimar Alev Şahin serbest bırakıldı…

Mimar Alev Şahin serbest bırakıldı…

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -2.3.2018
 Mimar Alev Şahin serbest bırakıldı…
- A +

KHK ile 6 yıldır çalıştığı işinden edilmesinin ardından bir yılı aşkın süredir oturma eylemi yapan ve önceki gün gözaltına alınan Alev Şahin dün savcılık ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Serbest bırakıldıktan sonra bir açıklama yapan Şahin, “Ekmeğimi istedikçe gözaltına alınıyorum. Vazgeçmeyeceğim bu benim insan olma halim, bu benim insan onuruna sahip çıkma halim...” diye konuştu.

Şahin oturma eylemine Ankara Yüksel Caddesi’nde devam edecek. Düzce Valiliği, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nde görevliyken yaklaşık bir yıl önce KHK ile ihraç edilen Şahin’in başlattığı oturma eylemini sonlandırmak için gösteri, eylem ve yürüyüşlere ‘yasak’ getirmişti. Şahin iki gün üst üste eylem yaptığı alanda gözaltına alınmıştı.

“Her Cuma, Cumartesi, Pazar olduğu gibi bu Cuma da Ankara Yüksel’de olacağım” diyen Şahin, normal sürecin devam ettiğini söyledi. Pazartesi’den Perşembe’ye kadar da Düzce’de olacağını dile getiren Şahin, Yıldırmayı önce provokasyonlarla denediler olmadı şimdi de gözaltılarla deniyorlar. Yerel basında ilk gözaltımı haber yapanlar ikinci gözaltıyı haber yapmadılar. Bu süreçlerin zor süreçler olduğunu biliyordum. Gözaltında tam 24 saat tuttular. Daha öncede öyle yaptılar” dedi.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.
yeni