Back To Top

BEN BU LOGOYU ÖDÜL İÇİN YAPMADIM

BEN BU LOGOYU ÖDÜL İÇİN YAPMADIM

 - 1 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -30.12.2017
BEN BU LOGOYU ÖDÜL İÇİN YAPMADIM
- A +

 Akçakoca Kaymakamlığı, Akçakoca Belediyesi ve Akçakoca Ticaret Odası’nın ortaklaşa yaptıkları “Akçakoca OSB logosunu arıyor “ yarışmasında birinci olarak 2 bin lira ödül kazanmayı hak eden Akçakocalı sanat ve grafik tasarımcısı Berker Genç,   sosyal medyada başlayan tartışmalar üzerine mektup yayınladı.

Mektubunda; “ Benim için Akçakoca’da bir çöpü yerden almak, pis bir duvarı boyamak, bir logo yapmak, Akçakocayı herkese anlatmak, Akçakocaspor forması tasarlamak… İŞ NE OLURSA OLSUN AKÇAKOCA İÇİN OLSUN.” Diyen Berker Genç, kazandığı 2 bin liralık ödülü ‘Akçakoca Belediyesi Umut Işığı’na bağışladı.

İŞTE BERKER GENÇ’İN SOSYAL MEDYA HESABINDAN YAYINLADIĞI O MEKTUP

Sevgili Akçakocalılar;

Sanat ve grafik tasarım konusunda 8 yıl eğitim almış, yaklaşık 10 yıldır da bu sektörde çalışan biri olarak toplam 18 yıl tecrübeyle birşeyler söylemeye hakkım olduğunu düşünüyorum.

Konu Akçakoca olduğu zaman da hiçbir maddi çıkar beklemeden elimden gelen ne varsa yaptığımı, yapacağımı beni az da olsa tanıyanlar bilir.

Yaklaşık 10 yıldır Akçakoca Belediyesi, Kent Konseyi, Akçakoca Online, Turizm Tanıtma Derneği, Akçakocaspor, Tarihi Mahalle Pazarı, Akçakoca Kaymakamlığı vb. aklıma gelmeyen birçok konuda ‘hiçbir karşılık beklemeden’ çalışmalar yaptım ve yapmaya da devam ediyorum.

Parlayan Kent, Karadeniz’in İncisi, Akçakoca Silüeti, Tarihi Mahalle Pazarı, Umut Işığı, Akçakoca Bilim Şenliği… vb birçok logoyu da yine ‘hiçbir karşılık beklemeden’ yaptım ve bundan gurur duyuyorum.

Akçakoca Organize Sanayi Bölgesi logosu için bir yarışma ‘olmasaydı da’ yine elimden geleni yapacaktım. Buna emin olabilirsiniz.

Fakat yarışma düzenlendi ve çok doğal olarak katıldım. Yarışmaya ekteki 3 adet çalışmamı gönderdim. Ancak seçici kurul en soldaki yani ilk logo üzerinden değişiklikler talep etti.

Yarışma şartnamesinde de belirtildiği üzere;

- Seçici Kurul, değişiklik isteme şartıyla logoyu finale bırakma veya doğrudan birincilik ödülü vermeye yetkilidir.

Bu durumda ben de seçici kurulun taleplerini yerine getirerek tekrar ilettim ve 3-4 revizeden sonra logo açıklandı.

Durum böyleyken dünden beri sosyal medya ve birçok yerel gazetede çok farklı açılardan eleştiriler, beğeniler, kendini bu işin en iyisi olarak açıklayanlar gibi birçok haber ve yorum gördüm.

BEN BU LOGOYU ÖDÜL İÇİN YAPMADIM. Daha önce söylediğim gibi yarışma olmasaydı da yapardım. Benim için Akçakoca’da bir çöpü yerden almak, pis bir duvarı boyamak, bir logo yapmak, Akçakocayı herkese anlatmak, Akçakocaspor forması tasarlamak… İŞ NE OLURSA OLSUN AKÇAKOCA İÇİN OLSUN.

Daha önce yaptıklarımın karşılığını parayla alacak olsam inanın bana bu ödül çok komik bir rakam olarak kalır.

Ama yine de seçici kurul ve değerli büyüklerim bana bu ödülü vereceklerse de bu ödülün tamamını ‘Akçakoca Belediyesi Umut Işığı’ yardım derneğine bağışlayacağımı beyan etmek isterim.

Saygılarımla.

Berker GENÇ

Yorumlar

Yorumlar
sedat kalfa 30.12.2017 - 22:39:20
sana helal olsun . tebrik ediyor başarılar diliyorum berker bey. HER ŞEY AKÇAKOCA İÇİN .