Adalet Yerini Buldu... Ali Çubukçu Kaybetti! Kazanan Gazetecilik Oldu...  - Akçakoca Haberleri Akçakoca Gazete Turizm Düzce Haberleri Back To Top

Adalet Yerini Buldu... Ali Çubukçu Kaybetti! Kazanan Gazetecilik Oldu...

Adalet Yerini Buldu... Ali Çubukçu Kaybetti! Kazanan Gazetecilik Oldu...

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -28.11.2017
Adalet Yerini Buldu... Ali Çubukçu Kaybetti! Kazanan Gazetecilik Oldu...
- A +

 AK Parti eski ilçe yöneticici Ali Çubukcu’nun  FETÖ’cü hakim ve savcılar ile işbirliği yaparak hakkımda açtıkları dava sonuçlandı. Mahkeme, Ali Çubukçu’nun açtığı davayı haksız bularak beratime karar verdi.

AK Parti’den devşirdiği siyasi nüfuzunu kullanan Ali Çubukçu’nun,  2015 yılının Aralık ayında  FETÖ terör örgütü üyesi olduğu için meslekten ihraç edilerek  tutuklanan dönemin Akçakoca Cumhuriyet savcısı tarafından  TCK’nın 134 / 2’den 1 yıldan 3 yıla kadar hapis, cezanın kesinleşmesi durumunda da 53 / 1 maddelerinden ömür boyu hak mahkumiyeti ile cezalandırılmak istendiğim davadan berat ettim.

HER ŞEY  2 YIL ÖNCE BAŞLADI…

SİT alanı içinde olan, Kale yolu üzerindeki fındık bahçesine otel yapmak isteyen Ali Çubukçu, tarlasında sondaj çalışması için Müzeler Genel Müdürlüğü’ne  yaptığı müracaat kabul edilerek, Konurlap Müze müdürlüğü teknik elemanlarının gözetimde yapılan kazı çalışmaları esnasında Antik Roma dönemine ait mezar odası bulunarak taşınmaz kültür varlığı olarak koruma altına alınmıştı.

Akçakoca TV olarak çevrede yaşayan vatandaşların bizlere gönderdikleri fotoğraf ve bilgilerden yola çıkarak davaya konu olan kazı alanında toprak altından gün yüzüne çıkmış insanlığın ortak mirası kültür varlıklarını resmedip haber yaptığımız için,  FETÖCÜ hakim ve savcılarla işbirliği yapan Ali Çubukcu’nun kumpası çöktü.

15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası iddianameyi hazırlayan savcı ile, mahkemeyi açan hâkimin FETÖ terör örgütü üyesi oldukları gerekçesi ile meslekten atılıp tutuklanmaları nedeniyle birkaç kez ertelenen mahkeme nihayet sonuçlandı.

KAZANAN GAZETECİLİK OLDU…

Akçakoca Asliye Ceza mahkemesi, halkın haber alma hakkından yana tavır alarak hakkımda berat kararı verdi. Dava dosyasını kapattı.

Haber & Yorum: Nevzat CİNGİRT

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.