Back To Top

Akçakoca’nın kanayan yarası toplu taşıma...

Akçakoca’nın kanayan yarası toplu taşıma...

 - 8 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -21.11.2017
Akçakoca’nın kanayan yarası toplu taşıma...
- A +

 2 yıldır Akçakoca’dan çalışmak için Düzce’ye giden Akçakocalı bir vatandaşın sosyal medyadan yaptığı paylaşım, uzun zamandır unutulmaya yüz tutmuş Akçakoca Düzce arasındaki toplu taşıma sorununu yeniden gündeme getirdi.

Sosyal medyadan paylaştığı mektupta araba saatlerinin düzensizliğinden şikayet eden okur, yetkililerin durma müdahale etmesini istedi. Vatandaşın şikâyeti üzerine bilgisine başvurduğumuz yazıhaneci Oktay Ustabaş, “ Vatandaşın bu konularda çok haklı olduğunu fakat minibüs esnafının da kazançlarının çok düşük olduğu için bir çok sorunu ortaya çıkardığını söyledi. 

Şikayetini ve yaşadığı sıkıntıları dile getiren vatandaş şunları söyledi…

2 YILDIR DÜZCE’YE HERGÜN GİDİP GELİYORUM

“ Akçakoca-Düzce arası taşımacılık sistemi an itibari ile sabrımı taşırmış olup şikâyet edecek mertebe bulamadığımdan kendi sosyal sayfamda şikâyet etme kararı almış bulunmaktayım. 2 yıldır Düzce’ye hergün gidip geliyorum.

Araba saatleri bir yarım saate çıkarılıyor bir 20 dakikaya indiriliyor. Doluluk çok olduğu için yol üzerindeki yolcular alınmıyor ve 2 saate yakın bekleme durumları oluyor (tehlikeli yollarda) üstelik yol ücreti bazı maaşların 1/3 iken

*son araba 8 bilinirken 7 ye indiriliyor önceden hiç bir duyuru yapılmadan

*yarım saatte bir Düzce’ye araba var diye durakta bekliyorsunuz tesadüfen yok saat başı oldu akşam arabaları 1 saat bekleyeceksiniz deniyor.

*ulaşım en önemli meseledir bir şehir için aciliyet, iş, okul sınav birçok şeye insan taşırsınız.

*Biz mi insan değiliz, şehrimizde mi sorun var? Kredi çekip araba mı alalım “ dedi.

OKTAY USTABAŞ: VATANDAŞ HAKLI BİZ DE HAKLIYIZ

Vatandaş şikayetini ilettiğimiz yazıhaneci Oktay Ustabaş ise, vatandaşın şikayetini haklı bulmakla beraber, son yıllarda minibüsçü esnafının çok mağdur edildiğini ve akaryakıtlara yapılan ardı ardına zamlarla gelirlerinin iyice küçüldüğünü dile getirerek soruna ortak akılla çözüm bulunmasını istedi.

Ustabaş konuya ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi; “  Vatandaşın bu konularda çok haklı olduğunu fakat  minibüs esnafının da kazançlarının çok düşük olduğundan bunun da  bir çok sorunu ortaya çıkardığı  ve  çözüm için ortak bir istişare ile mümkün olduğunu en iyi çözümün defalarca gündeme getirdiğimiz şehir içinden bize gösterilecek alandan kalkış yapabileceğimiz yazahaheci ve şoför esnafının haklarının korunduğu bir düzen “ istediklerini dile getirdi.

BELEDİYENİN DE İÇİNDE OLDUĞU, DENETLEDİĞİ HAVUZ OLUŞTURALIM

 ( havuz şirketi ) için de belediyenin de içerisine katkıda bulunacağı bir yönetimin oluşturulmasıdır  diyen Ustabaş, “ bu yorumumu sadece bir şoför esnafı olarak yapıyorum.  Hiç bir şekilde yazıhane yönetimi ile ilgi ve alakam yoktur.  Sadece şoför arkadaşlarım ve kendi adıma bu yorum ile haberinize katkı yapabilirim “ dedi.

5-6 DURAK İŞİ ÇÖZER

 Değirmenağzından kalkış 07.00 ve belirlenen 5 veya 6 durak, harici kesinlikle indirme ve bindirmenin olmayacağı sapak terminale varış 7.20 olarak 7.30 da garaj çıkışı alındı mı hiç bir sorun kalmaz diyen Ustabaş,  Saatler tüm duraklarda belirtilir, diafon telefon ile yolcu adedi belirlenir, ona göre yolcu alınır “ diye belirtti.

Çözüm için mutlak diyalog şart diyen Ustabaş,  yoksa vatandaşlar gibi bizlerde sürekli mağdur olmaya devam eder çözüm için 79 hak sahibi ve 7 yazıhaneyi yok saymak çözüm yolu değildir  “ ifadelerinde bulundu.

Yorumlar

Yorumlar
AKÇAKOCALI 22.11.2017 - 14:23:24
düzce büyükşehir olacak..o zaman, büyükşehir belediyesi yetkiyi alıp, tüm ilçelere belediye otobüslerini göderecek..saatinde, tıkr tıkır...tıpkı sakarya da olduğu gibi..kesin çözüm budur..gerisi hikaye..millet bir rahat eder...
Tamer ÇETİNBAŞ 22.11.2017 - 08:02:36
Merhabalar, Bence bu bir tek çözüm noktası var.Düzce belediyesi ile Akçakoca Belediyesi birlik olup,Saat başı yada Yarım saatte bir karşılıklı sefer yapmalıdır.Belediye halk otobüsleri devreye girmesi gerekiyor.
Kesinlikle memnun değiliz. ..
Akcakocada gecis ustunlugu olanlar 1 ticari taksiler 2 otobusculer bunlari gorunce akcakocayi terk edin, ticari taksiker sehrin magandasi haline geldi saygisizca kimseye yolvermeyen akcakoca sanki sadece onlarinmis gibi davranirlar, bim in ordaki kopruye kocaman otobus park eder bimin ordan cikan her arac yukardan gelen aracla burun buruna geliyor, bunu goren ne belediye zabitasi var nede birtane polis, sonumuz hayrola...
Birincisi taksiciler ikincisi otobüscüler bunlardır akçakocanın kasap şöförleri. Sagına soluna bakmadan yola çıkarlar yol vermezler sanki heryer onların babalarınınmış gibi. Trafiği rehin alırlar anca
DEĞİRMENAĞZINDAN KALKACAK. 1. DURAK - ESENTEPE, 2. DURAK MERKEZ CAMİ, 3. DURAK ÇUHALLI, ORDAN TERMİNAL VE DÜZCE... NEDEN BU YAPILMAZ... BELEDİYE OTOBÜSLERİ Mİ SORUN? BAŞKAN ÇÖZMEZSE... ÇÖZECEK ADAMI AKÇAKOCA HALKI SEÇER...
Sayın ali BEY BİRİNCİSİ hakkı devlet verir siz degil biz hangi trafıkten bahsediyorsun ki hakkı verdin mi bize bi ver ki trafiginin içine edilince. Hakkın olsun ben verdim siz. Beceremediniz de. Bize trafigi kim karıştırıyor biliyor musun takip et zabıtalarını gönder bimin ordaki taksi duragına bakın nerelerden dönüş yapıyorlar gidin cınardaki park sistemine bakın ondan sonra keyif bagışlayın. Bize lafa bakar mısınız ALİ BEY;”bunlara şehir içi durak verelim 10km hızla şehir trafiğinin içine etsinler tamamen. “ bu yazılı yazan. Bir yönetici. Allah sonunuzu hayır eylesin. Koltuk dan beri insanların kaderiyle ekmegiyle ugraşmak dinimizde müslümanlıgımızda yok. Ordan degil koltuktan degil meydana gelip ordan dert çözün
Ali 11/21/2017 -
Bunlara şehir içi durak verelim 10km hızla şehir trafiğinin içine etsinler tamamen.