Back To Top
Akçakoca’nın Geleceğini Yakından İlgilendiriyor… İl Olmak İçin Toplandılar…

Akçakoca’nın Geleceğini Yakından İlgilendiriyor… İl Olmak İçin Toplandılar…

 - 2 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -25.10.2017
Akçakoca’nın Geleceğini Yakından İlgilendiriyor… İl Olmak İçin Toplandılar…
- A +

Zonguldak’tan yeterli hizmeti alamadıklarını ileri sürerek, İl olmak için uzun zamandır faaliyet gösteren Ereğli’deki STK temsilcileri, bu akşam saatlerinde bir araya gelerek yeni girişimde bulunacaklarını açıkladılar. Talep kabul edildiğinde Akçakoca’nın bu durumdan nasıl etkileneceğini gündeme getirdi.

Ereğli ilçesi Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Cevdet Civelek önderliğinde Karadeniz Ereğli’nin il olması bir araya geldiler.

Civelek, 'Zonguldak'ın Büyük şehir ya da Bütün Şehir olması durumunda Karadeniz Ereğli'nin il olmasını istediklerini, bunun için de Anadolu Otel'de 25 Ekim 2017 Çarşamba akşamı Karadeniz Ereğli, Alaplı, Gülüç, Ormanlı, Kandilli beldesi olmak üzere Siyasi Parti, Belediye, Sivil Toplum Kuruluşları Başkanları ile bir aradayız' dedi...

Ereğli’de yapılan toplantıya katılan sivil toplum temsilcileri,  Sakarya ve Düzce’nin denize açılan kapıları Karasu, Kocaali ve Akçakoca ile ilgili tasarruflarının ne olduğunu belirtmezlerken, Düzce’den yeterli ilgiyi görmeyen Akçakoca’nın, Ereğli’den gelecek teklifi ilk anda geri çevirmeyeceği ve Akçakoca kamuoyunda tartışması bekleniyor.

 Bütün Şehir yasasının meclise gelmesiyle birlikte konunun önümüzdeki aylarda daha fazla konuşulacağını ileri süren STK temsilcileri, Bütün Şehir yasasının küçük ilçeler aleyhine olduğunu ve bütün gelirlerin merkezlerde toplandığı için hizmetin küçük yerlere geç ulaştığını ifade ederek acele karar verilmemesini dile getirdiler.

Yorumlar

Yorumlar
Ereğli-Akçakoca çok güzel bir fikir.
karasudan ereğliye kadar olan sahil bölgesinin tam ortasında olan ve ulaşim açısındanda merkezinde olan akçakocanın il olması tabiyi hakıdır.bolge sakilerinin bu tabii hakkını savunmaları için birlikte hareket ederek halarini almalari gerekir diey düşünüyorum birlikten güç doğar