Back To Top

S plakası olmayanlara 2 Ekim son gün

S plakası olmayanlara 2 Ekim son gün

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -20.9.2017
 S plakası olmayanlara 2 Ekim son gün
- A +

Akçakoca Belediyesi yazlı bir açıklama yayınlayarak, öğrenci servis taşımacılığı yapan bazı araçların korsan çalıştıklarını tespiti ettiğini duyurdu.. Belediye yetkilileri 2 Ekim tarihine kadar evrağı eksik olan araçların tamamlaması istendi.

Belediyeden yapılan açıklamada; “ Belediye ve mücavir alanlar dahilinde her türlü servis ve toplu taşıma araçlarının Belediyelerden özel izin belgesi ( güzergah ) almadan çalışmaları Belediye Kanunu 15 / p maddesi gereği mümkün değildir.

Okul taşımacılığı ve servis hizmeti işini yapan kişi yada kuruluşların haklarının korunması, korsan taşımacılığın önlenip, güvenli taşımacılığın yapılabilinmesi, şehir içinde taşımacılığın düzene kavuşturulabilmesi, taşımacılık yapan kişi yada kuruluşların araçlarının kayıt altına alınması amacıyla ve en değerli varlıklarımız olan çocuklarımızın okullarına daha sağlıklı bir şekilde gitmeleri için ( S ) plaka uygulamasına meclis kararı ile ( 02.03.2016 / 19 ) geçilmiştir.

Yapmış olduğumuz inceleme neticesinde, bazı servis taşımacılığı yapan kişi ve kuruluşların ( S) plakası olmadan ve özel izin belgesi (güzergah) almadan çalıştıkları tespit edilmiştir.

Konunun önemine binaen, ilgili servis şoförlerinin cezai duruma düşmemeleri için, 2 Ekim 2017 tarihine kadar eksikliklerini tamamlanması önemle duyurulur “ denildi.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.