Back To Top
Akçakoca'da Elektriği Olmayan Okul Utancı...

Akçakoca'da Elektriği Olmayan Okul Utancı...

 - 3 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -20.9.2017
Akçakoca'da Elektriği Olmayan Okul Utancı...
- A +

2017 Türkiye’sinde elektriği olmayan okul mu olur !!??  Devlet bütün imkanlarını sadece bir eğitim kurumu için seferber eder  diğer okullara üvey evlat muamelesi çekerse  bal gibi olur…

Akçakoca’da 2017- 2018 eğitim yılı yine sancılarla başladı…

Devletin bütün imkanları Ayazlı mahallesinde bu yıl eğitime açılan Akçakoca İmam Hatip Lisesi için seferber edilince, şehrin diğer mahallerinde eğitime açılan okulların en basit eksiğinin dahi giderilmedi ortaya çıktı.

Bir öğrenci velisinin Akçakoca TV Whatspp hattına gönderdiği  ihbar fotoğraflarında, minik öğrencilerin eğitime başladığı bir okulumuzda elektriklerin kesik olduğu, WC ihtiyaçlarını karanlıkta ya da mum ışığında giderdikleri ortaya çıktı.

Ailelerin ve okul yönetiminin milli eğitim yetkililerine sorunu bildirilmesine rağmen 3 gündür okulun elektriklerinin kesik olduğu öğrenildi.

2 AY VATANDAŞ CEBİNDEN ÖDEYECEK

Akçakoca Milli Eğitim, köyler için uyguladığı taşımalı öğrenci servisi ihalesini yapmadığı için köylerden Akçakoca’daki farklı eğitim kurumlarına giden öğrencilerin kişi başı  5 ile 6 lira arasında ödeme yapmaya zorlandıkları ileri sürüldü.

İhbar hattımıza gelen S.Y. isimli öğrenci velisi,  “ 2 ay boyunca köylerden gelen servisler yok.  Daha ihaleler yapılmadığı için 2 ay sonra servis başlayacak.  Bütün öğrenciler  kendi ceplerinden okullara gelmek zorunda. Örneğin  uğurlu köyünden gelen öğrenci  6 geliş 6 da dönüş 12 lira ulaşım, 5 lirada yemek toplam 17 lira ödemek zorunda. Fındığımızın para etmediğine mi yanarsın, çocuklarımızın eğitimine devam etmeleri için katlandığımız çileye mi… şaşırdık kaldı “ ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Yorumlar
Bir gün bu üretip piyasaya sürdüğünüz yalanların algıların altında ezileceksiniz fetö zihniyetliler
Şu milli eğitimi yakından takip etsen,z öyle komik öyle berbat bir yönetim sergiliyorlar görürdünüz
Hepsi kocaman bir yalannn