Back To Top
Geliyor... Önce sağanak yağmur, yıldırım.. ardından sıcak ve güneş…

Geliyor... Önce sağanak yağmur, yıldırım.. ardından sıcak ve güneş…

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -29.8.2017
 Geliyor... Önce sağanak yağmur, yıldırım.. ardından sıcak ve güneş…
- A +

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bugün akşama doğru ve yarın için Batı Karadeniz'de beklenen sağanak yağışa karşı uyardı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan verilere göre Düzce’de  29 Ağustos Salı (bugün) akşam saatlerinden itibaren ve 30 Ağustos Çarşamba (yarın) günü sabah saatlerinden itibaren sağanak yağış bekleniyor.

 Akçakoca, Alaplı, Ereğli, Zonguldak ve Samsun arasında etkili olacak olan sağanak yağışta metrekareye yer yer 200 mm yağış düşmesi bekleniyor.

Sea Effect Meteoroloji Dairesi verilerine göre; Batı Karadeniz Bölgesinde sağanak yağış bekleniyor. Yapılan açıklamada; “Salı günü yağışlar; Marmara’nın güney ve doğusu ve Batı Karadeniz’de etkili olacak. Yağışlara şiddetli rüzgar hamleleri, dolu, yıldırım ve hortum da eklenebilir. Yağışlar kimi yerde çok aşırıya kaçarken kimi yerde de normal bir seyirde devam edebilir.

 Yurdumuzda etkili olan yağışlar Orta ve Doğu Karadeniz Bölgelerimize çekiliyor. Yağışlar yer yer çok şiddetli olacak. Denizlerin ve karaların fazla ısınması, üst seviyelerin çok soğuk olması bu bölgemizde de şiddetli hava olaylarına yol açabilir” denildi.

BAYARMADA HAVALAR GÜNEŞLİ…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’ünden yapılan 15 günlük hava tahmininde ise, havalar arife gününden itibaren açarak 9 Eylül tarihine kadar sıcak ve güneşli geçecek.

Bayram tatilinde Akçakoca’yı tercih eden misafirler güneşlenip denize girebilecek…





Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.
yeni