Back To Top
Başkana Teşekkür Ettiler...

Başkana Teşekkür Ettiler...

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -20.6.2017
Başkana Teşekkür Ettiler...
- A +

Mısır'da Temmuz 2013'te ordunun darbe yaparak yönetime el koymasının ardından ilk kez başkent Kahire'deki Rabiatul Adeviyye Meydanı’nda düzenlenen gösterilerde kullanılan Rabia işareti, Düzce Belediyesi tarafından heykele dönüştürüldü.

 Zamanla ülke sınırlarını aşarak evrensel bir boyut kazanan ve Dünyanın her tarafından darbelere karşı olmanın  simgesi haline dönüşen Rabia işaretini Türkiye’de ilk kez  Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan kullanmıştı.

KELEŞ’E TEŞEKKÜR ETTİLER

Düzce Belediyesi Kuyumcuzade Bulvarı ile Ela Bahriye Oral Bulvar’ının birleştiği nokta da yer alan kavşağa Rabia İşaretinin heykeli yapıldı. Düzcelilere tarafından anında beğenilen ve sosyal medyada paylaşım rekoru kıran Rabia heykeli  fotoğraflarının altında belediye başkanı Mehmet Keleş’e teşekkür ediliyor.

İLK KEZ ERDOĞAN KULLANDI

Mısır'daki darbe karşıtlarına destek ve  darbelere karşı olduklarını göstermek için  Rabia işaretini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, katılığı bütün programlarda Rabia işaretini kullanmaya özen gösteriyor.

DEVLETİN BİRLİĞİNİ TEMSİL EDİYOR

Yaptığı her konuşmada "Bizim de bir 'Rabiamız' var" diyen Erdoğan, dört parmağın birincisinin tek millet, ikincisinin tek bayrak, üçüncüsünün tek vatan, dördüncüsünün tek devleti temsil ettiğini belirtiyor…

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.
yeni