Back To Top
Paralı’da Asırlık Hemşin Geleneği

Paralı’da Asırlık Hemşin Geleneği

 - 1 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -8.6.2017
 Paralı’da Asırlık Hemşin Geleneği
- A +

Sakarya Hemşinliler Derneği’nin Karasu Paralı Köyünde gerçekleştirilen iftar yemeğinde yaklaşık 2 Bin kişi katıldı. İftar’a ilimiz haricinde çevre illerden de çok sayıda Hemşinli ve Hemşinli Dernekleri katıldı.

Akçakoca Hemşinliler Derneği Başkanı Ayhan Kibar’ın da katıldığı Sakarya Hemşinliler Derneği’nin Karasu Paralı Köyünde düzenlenen İftar programına Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, CHP İl Başkanı Ayça Taşkent, CHP Kocaali İlçe Başkanı Mithat Sarı, Türkiye Hemşinliler Hizmet vakfı ve Hemşin Kültürünü Araştırma ve Yaşatma Derneği yönetiminin yanı sıra yaklaşık 2000 kişi katıldı.

130 YILDIR BU TOPRAKLARDA YAŞIYORUZ

Sakarya Hemşinliler Dernek başkanı yaptığı açıklamada. Biz Hemşinliler olarak 130 yıldır bu topraklarda yaşıyoruz. Gelenek ve göreneklerimiz yaşatarak ilimizin kültürel ve sosyal hayatına da önemli katkılar sunduğumuza inanıyoruz. Bu katkılarımızın en önemli örneklerinden birini, bugün burada yaptığımız, iftar programımızı geniş bir katılımla, Paralı Köyünde yapmaktan Sakarya Hemşinliler Derneği olarak onur duyuyoruz ifadelerinde bulundu.

Yorumlar

Yorumlar
Erol 8.6.2017 - 20:33:36
Neden o yurdunuzun hopali hemsinlileri davet icab etmemissiniz
yeni