Back To Top

Oltan Gıda Ferrero fındık oldu

Oltan Gıda Ferrero fındık oldu

 - 1 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -5.4.2017
Oltan Gıda Ferrero fındık oldu
- A +

Ferrero, 2014 yılında tamamını satın aldığı Oltan Gıda’nın ismini “Ferrero Fındık İthalat İhracat veTicaret A.Ş.”olarak değiştirdi.

 Nutella, Kinder, Rafaello, Ferrero Rocher markalarının üreticisi ve dünyanın en büyük 3. çikolata üreticisi olan Ferrero, 2014 yılında tamamını satın aldığı Oltan Gıda’nın ismini “Ferrero Fındık İthalat İhracat veTicaret A.Ş.”olarak değiştirdi.

Yeni Genel Müdür Atandı

  Marka isim değişikliği,Ferrero’nun Türkiye’deki fındık sektörünün gelişmesine yönelik yatırımlarının devam edilmesi taahhüdünün ikinci aşaması olarak gerçekleşti. Bu kapsamda, iki yıl süren güçlü işbirliği ve sahada kazanılan değerli tecrübe neticesinde, Stefano Gagliasso,Ferrero Fındık Genel Müdürlüğü görevine atandı.

Düzce, Trabzon ve İzmit’teki fabrikalarda toplam 1.400 çalışanı var

Ayrıca, Ferrero Fındık için yeni bir yönetim kurulu daoluşturuldu. Merkezi Trabzon’da olan Ferrero Fındık, İstanbul’daki ofisleri, Düzce, Trabzon ve İzmit’teki fabrikaları ve toplam 1.400 çalışanı ile faaliyetlerine devam edecek.   Ferrero Fındık Genel Müdürü Stefano Gagliasso: “Fındık ürünlerimizin yüreğinde yer alan, onları benzersiz kılan ve dünya çapında tanınmasını sağlayan son derece önemli bir hammadde. Ferrero Fındık’taki Türk çalışan ve işçilerimizin değerli destekleriyle, çiftçiler ve tedarik zincirindeki tüm paydaşlarla yakın çalışmaya devam ederek, Türk tarım ve iş dünyasındaki aktörlere yüksek kalitede fındık üretimi için gerekli en ileri üretim teknikleri ve bilinirliğinin sağlanması yolundaki desteğimiz devam edecektir” dedi.  

“Ferrero Değerli Tarım” (FFV) projesine devam edecek

Ferrero Fındık şirketi,Türkiye’de hali hazırda Ersin Arısoy başkanlığında uygulanan“Ferrero Değerli Tarım” (FFV) projesine devam ederek, fındık sektöründe kalite ve verimin arttırılması için çalışmalarını sürdürecek. “Ferrero Değerli Tarım” projesi ile tarım alanındaki bilgi ve becerinin arttırılması, kırsal kesimde kalkınmanın sağlanarak profesyonel çiftçiliğe geçiş konularına odaklanılırken, sosyal sorumluluk uygulamalarına da destek verecek.

 

Yorumlar

Yorumlar
ahmet 6.4.2017 - 00:49:53
fındığın içine etti çiftci düşmanı kan emiciler......malesef tarım bakanımızda sadece izliyor böyle tarım bakanı olmasa daha iyi