Back To Top
Her alanda geri sayım...

Her alanda geri sayım...

 - 1 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -25.3.2017
Her alanda geri sayım...
- A +

Dünyanın en prestijli dergileri arasında yer alan Forbes Dergisi tarafından hazırlanan ‘Türkiye’nin yaşamak ve çalışmak için en iyi şehirleri’ araştırması yayınlandı. Tablo Düzce için görünmek istemeyen bir gerçeği ortaya çıkardı....

AK Parti’nin iktidara geldiği ilk yıllarda tarihinin en büyük büyüme oranlarını yakalayan, OSB’lerin faaliyete geçmesiyle ciddi oranda göç alan ancak sonraki yıllarda duraklama dönemine giren Düzce ve ilçeleri,  Forbes Dergisi tarafından hazırlanan ‘Türkiye’nin yaşamak ve çalışmak için en iyi şehirleri’ araştırmasında, 81 il arasından 49. sırada yer aldı.

Dünyanın en prestijli dergileri arasında yer alan Forbes Dergisi tarafından hazırlanan ‘Türkiye’nin yaşamak ve çalışmak için en iyi şehirleri’ araştırması yayınlandı.

81 il arasından 49. sırada yer aldık

Dünyanın en prestijli dergileri arasında yer alan Forbes Dergisi tarafından hazırlanan ‘Türkiye’nin yaşamak ve çalışmak için en iyi şehirleri’ araştırması Düzce için görünmek istemeyen bir gerçeği ortaya çıkardı. Düzce yaşamak için en iyi kentler sıralamasında 81 il arasından 49. sırada yer aldı.

Sıralama 94 başlıktaki veri setine göre hazırlandı

Türkiye genelinde 81 ili yaşam standartlarına göre kıyaslayıp her yıl ‘İş Yapmak ve Yaşamak İçin En İyi Kentler’ araştırması sonuçları yayınladı. Dünyanın en prestijli dergileri arasında yer alan Forbes Dergisi tarafından hazırlanan araştırması 94 başlıktaki veri setine göre hazırlandı.

Seçim 4 ana kategoriye oluştu

Oluşan veri Beşeri Sermaye ve Yaşanabilirlik, Marka Becerisi ve Yenilikçilik, Ticaret Becerisi ve Üretim Potansiyeli, Erişilebilirlik başlıkları altında 4 ana kategoriden oluştu. Forbes’in 2016 yılı için yaptığı araştırmada Düzce 42,49 puan  ile 81 il arasında 49.sırada kendine yer buldu.

 Turizm, sanayi ve eğitim alanında atılım yapmaya çalışan Düzce için açıklanan bu sonuç hedeflenen noktalara ulaşmak için çok gerilerde kaldığını ortaya çıkardı.

 Düzce’nin komşu illeri

Bolu 23’üncü,

Kocaeli 5’inci,

Sakarya 12’inci,

Zonguldak 25’inci sırada yer almayı başardı.

 

Yorumlar

Yorumlar
akcakocali 27.3.2017 - 08:45:38
hadde len zonguldağ ne 25. sırada olacak sondan bile 25. olamaz dünyanın en büyük köyü
yeni