Back To Top

Mimar Alev Şahin, 33 gündür oturma eyleminde

Mimar Alev Şahin, 33 gündür oturma eyleminde

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -16.3.2017
Mimar Alev Şahin, 33 gündür oturma eyleminde
- A +

Çevre ve Şehircilik Müdürlüğündeki görevinden ihraç edilmesinin ardından, “ ekmeğimi, işimi geri istiyorum” diyerek sokakta eyleme başlayan Mimar Alev Şahin, 33. günde spor sokak çıkışında eylemine devam ediyor. Şahin, eylemi sırasında yanına gelen emekçiler ve yoksulların kendi dertlerini de paylaştıklarını söyledi.

Çevre ve Şehircilik Müdürlüğünde görev yaparken kanun hükmünde kararname ile görevinde ihraç edilen Mimar Alev Şahin, spor sokak çıkışında başlattığı oturma eyleminde 33. güne girdi.

“ Hırsız değilim, katil değilim, işimi ekmeğimi istiyorum” diyerek eylemini sürdüren Alev Şahin, işine geri iade ile ilgili henüz bir gelişme olmadığını söylerken, ekmek mücadelesine demokratik hakkını kullanarak devam edeceğini belirtti.

Şahin, “ 33. gündeyiz, güzel gidiyor, yağmur var, soğuk var, direnmeye, işimi ekmeğimi istemeye devam ediyorum. Henüz bir gelişme yok. İhracımın akabinde ben Valiliğe itiraz dilekçemi vermiştim. Ardından da idari mahkemeye itiraz davamızı açtık. Ancak adaletin çok geç tecelli etmesi endişesini hukukçulardan öğrendikten sonra, idari davaların 7,8 yıl alabileceğini öğrendikten sonra neyin bedelini ödüyorum ben diyerek, ekmek mücadelemi sokakta demokratik hakkımı kullanarak vermeye karar verdim. Şu anda pek çok kesimin üzerinde OHAL’den kaynaklanan siyasi bir baskıdan söz edebiliriz.” Dedi.

33 gündür devam ettiği eylemi sırasında yaşadıklarını da paylaşan Şahin, bazen kendi derdini bir taraf bırakıp kendisine destek vermeye gelen emekçilerin derdini dinlediğini söylerken, sorunlarını paylaşan vatandaşların en çok alım gücünün düşük olması ve uyuşturucu konularında sıkıntılarını anlattıklarını dile getirdi.

Şahin, “ Mücadeleme başlarken Düzce halkıyla bu kadar buluşabileceğimi düşünmemiştim. Benim tek derdim işimi ekmeğimi geri istemekti.33 gündür sokaktayım, gerçekten sokağın bir dili, saati var. Belli saatlerde geçen emekçileri, yoksulları burada. O sokağın dilini yakaladım. Ben de kamu emekçiliği sürecimde çok halktan kopuk yaşayan biri değildim. Zaten aynı dili konuşuyoruz. Bazen ben konuşmuyorum onları dinliyorum. O kadar çok kimse onları dinlememiş ki dertlerini geliyorlar paylaşıyorlar. Halkımızın yoksulluk, alım gücünün çok düşük olması gibi, adaletsizlik gibi dertleri var. Adalet de ekmek kadar su kadar önemli bir şey. Mesela uyuşturucu, Düzce’de gençlerimizi esir almış durumda, buna göz yumanlar var bunlar temel sorunları diyebilirim. Herhangi bir provokatif davranışla karşılaşmadım. Zaten Düzcelilerden böyle bir şey beklemiyorum. “ şeklinde konuştu.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.