Back To Top
Veliler: İmam Hatip inşaatında 6 Aydır Neden Bir Çivi Bile Çakılmadı ?

Veliler: İmam Hatip inşaatında 6 Aydır Neden Bir Çivi Bile Çakılmadı ?

 - 4 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -1.10.2016
Veliler: İmam Hatip inşaatında 6 Aydır Neden Bir Çivi Bile Çakılmadı ?
- A +

Akçakoca Sosyal Bilimler Lisesinin (SBL) İmam Hatip lisesi kız bölümü öğrencilerine tahsis edilmesi üzerine yaşana tartışma ve velilerin hak arama çabaları devam ederken, bazı veliler 6 aydır inşaatı durmuş olan İmam Hatip Lisesinin neden bitirilmediğini soruyorlar.

İmam Hatipli öğrencilere yer bulunamadığı gerekçesiyle SBL binasının İmam Hatip'e devredilmesinin hakkaniyete uygun olmadığını belirten SBL öğrenci velileri, inşaat çalışması durdurulan İmam Hatip binanın neden bitirilmediğini anlamadıklarını söylediler.

Düzce Valiliği ve Akçakoca Kaymakamlığı başta olmak üzere, Belediye, siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarına da seslenen SBL velileri, 6 aydır bir çivi çakılmayan bina orta yerde tamamlanmayı beklerken, kendi çocuklarının okullarının ellerinden alınmasını vicdanlı bulmadıklarını sözlerine eklediler.

 

Yorumlar

Yorumlar
reyhan ayzit 6.10.2016 - 12:44:38
hak sahibi okulun öğrencilerini sokağa at çocukların haklarını başkasına ver sen nasıl bir adaletsin ey Türkiye Cumhuriyeti bunu yapanlara buna göz yumanlara Cenabı allahtan diliyorum öyle bir azap ver ki allahim dilerim senden çocuğumun okuma hakkını elinden alan zalimler sizi önce allaha sonra sayın cumhurbaskanimiza buda olumlu sonuç vermesse uluslararası cocuk hakları mahkemesine basvuracagim ülkemde çocuğumun okuma özgürlüğü nu elinden aldılar diye şikayette bulunacağım . .
AKÇAKOCALİ 3.10.2016 - 00:15:15
Vaaay birileri İmam-Hatip Lisesesinin derslik sorununu dert mi edinmiş? Yoksa bir zoru mu var? 5 Yıldır İMAM_HATİP'in bina meselesini gündeme taşımayanlar, İHL ye bina arar oldu. Allah'ım sen nelere kadirsin :)))))
İmam-Hatipli 2.10.2016 - 23:51:01
Boşuna heveslenmeyin. Burası da erkek İmam-Hatip planlanıyor. SBL nin çözümü iki anadolu lisesinin birleşmesinde yatıyor. Doğru hamleyi, olabilecek çözümü kovalarsanız belki netice alabilirsiniz. Benden söylemesi. Yoksa İmam-Hatip düşmanlığından öteye gitmeyecek tavrınız.
Herkes mağdur olunca konuşuyor. Bu imam hatip kaç sene olmuş yıkılmış bir Allahın kulu da sormuyor bunu? Toki de ilkokul olması için yapılan okula kondular. Şimdi Sosyal Bilimler lisesine de kondular. Maksat en güzel yerler imam hatip olmalı. Sosyal Bilimler lisesinden bu kadar tepki olunca neye uğradıklarını şaşırdılar. Çünkü alışmışlar dediğim dedik öttürdüğüm düdük. Sosyal bilimler lisesinin yanına 1 senede dikildi o yurt. Oraya dikilirken bunun böyle olacağı belliyken sorumlular neden çözüm üretemedilir de şimdi 1 seneye çözerim diyorlar. Ya da bu resimdeki okul kaç senedir dikilemezken o yurt nasıl senede dikilmiş. Sorular çok cevaplar basit ama herkes işine geldiğince konuşuyor
yeni