Back To Top
Hayırsever işadamı 5 adet tekerlekli sandalye hediye etti

Hayırsever işadamı 5 adet tekerlekli sandalye hediye etti

 - 2 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -10.8.2016
Hayırsever işadamı 5 adet tekerlekli sandalye hediye etti
- A +

İstanbullu hayırsever bir i,şadamı tarafından hediye gönderilen biri akülü olmak üzere 5 adet tekerlekli sandalye, ihtiyaç sahiplerine verilmek üzere Akçakoca Sakatlar Derneği'ne gönderildi.

 

Saat 16.30'da Dernek binası önünde, Kaymakamlık ve Belediye yöneticilerinin de davet edildiği devir teslim töreni sonunda tekerlekli sandalyeler ihtiyaç sahiplerine devredildi.

Belediye Başkan Yardımcısı Ali Direk, Özel Kalem Müdürü İsmail Kural ve Kaymakam beye vekaleten de Kazım Türit'in yer aldığı törende Akçakoca Sakatlar Derneği Başkanı Emin Belli ve Belediye Başkan Yardımcısı Ali Direk birer konuşma yaptı.

Başkan Emin Belli, biri akülü olmak üzere toplam 5 adet tekerlekli sandalyenin İstanbullu bir işadamı tarafından derneklerine hibe edildiğini söylerken, Kaymakamlık ve Belediyenin yaptıkları yardımların ardından gönüllü işadamları tarafından yapılan bağışlarla ihtiyaç duydukları tekerlekli sandalyelerin tamamına yakınının karşılandığını ifade etti.

İhtiyaç sahibi birkaç dernek üyesinin kaldığını belirten Başkan Belli, toplumsal duyarlılığın bu denli yüksek olduğu ülkemizde, kısa süre içinde bu araçların da temin edileceğine inandığını sözlerine ekledi.

Belediye Başkan Yardımcısı Ali Direk de yaptığı açıklamada, belediye olarak her daim engelli vatandaşların sorunlarıyla ilgilendiklerini ve yanlarında olduklarını söyledi.

Sakatlar Derneği'nin ihtiyacı olan araç ve gereç temininde sürekli destek verdiklerini belirten Başkan yardımcısı Ali Direk, Dernek'in talebi doğrultusunda her zaman ücretsiz stant temin ettiklerini, bunun yanı sıra engelli vatandaşların yaşamlarını kolaylaştıracak rampaların ve görme engelliler için sarı şeritlerin sürekli yenilendiği ifade etti.

 

Yorumlar

Yorumlar
İbrahim önel 10.8.2016 - 18:21:42
Bu ihtiyaç belliydi şüpheziz...garip olan bu hayırlı işi Akçakocada yapacak bir hayırsever olmaması...istanbullu iş adamı beyefendi ye teşekkürler.Allah hayrını kabul etsin.
engelli yakini 10.8.2016 - 18:04:29
Ben engelli yakiniyim ama bugune kadar dernegin hicbir faydasini gormedim. Stant geliri nereye gidiyor acaba. Ve ben sahsima muracat ettigimde belediyeye neden bana standt verilmedi ucretli talep ettigim halde belediye yetkilileri buyrun buna cvp verin