Back To Top
İmzacı avukatlar: Yanlış anlaşıldık!

İmzacı avukatlar: Yanlış anlaşıldık!

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -28.1.2016
İmzacı avukatlar: Yanlış anlaşıldık!
- A +

Düzce Barosuna bağlı 25 avukatın, geçtiğimiz hafta yayınladıkları bildiride, “ şiddet içermeyen ve şiddeti desteklemeyen açıklamaların düşünce özgürlüğü kapsamında ele alınması gerektiğini

 Düzce Barosuna bağlı 25 avukatın, geçtiğimiz hafta yayınladıkları bildiride, “ şiddet içermeyen ve şiddeti desteklemeyen açıklamaların düşünce özgürlüğü kapsamında ele alınması gerektiğini” belirten açıklamaları Düzce kamuoyunda sert tepkiye neden olmuştu.

 

Açıklamanın yerel basın organlarında yer almasının ardından bir biri ardına yapılan basın toplantılarında avukatların yaptığı değerlendirmeye katılmadıklarını ifade eden STK temsilcileri, avukatları Düzce kamuoyunda özür dilemeye çağırmışlardı.

 

İşte imzacı 25 avukattan üçü Mustafa Umut Tuna, Bahar Yılmaz Temel ve Erol Batum yazılı bir açıklama yayınlayarak, yanlış anlaşıldıklarını belirttiler. Açıklamalarında devletin birlik ve bütünlüğüne karşı hiçbir oluşumun içinde olmadıklarını söyleyen 3 avukat, devletin PKK terör örgütüne karşı verdiği mücadeleyi desteklediklerini belirttiler.

 

Birlik ve bütünlüğüne karşı hiçbir oluşumun içerisinde olmadık

 

Düzce Barosu’na bağlı Mustafa Umut Tuna, Bahar Yılmaz Temel ve Erol Batum imzalı basın açıklamasında şu görüşlere yer verildi: "Geçtiğimiz hafta yayınlanan ve Düzce kamuoyunda eleştirilere yol açan basın açıklamasını imzalayan ve aşağıda biz imzası olan kişiler olarak kamuoyunda yaşanan spekülasyonlar nedeniyle konuya açıklık getirme gereği duyduk.

 

Öncelikle belirtmemiz gerekir ki biz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak Türkiye Cumhuriyetinin birlik ve bütünlüğüne karşı hiçbir oluşumun içerisinde olmadık ve olmamız da mümkün değildir.

 

Hakkımızda hatalı bir algı oluşmasına engel olamadık

 

Bununla beraber akademisyenlerin görüşlerine katılmadığımızı bildirimiz içerisinde de beyan etmemize rağmen, kamuoyunda adeta akademisyenlerin destekçisi olduğumuz yönünde hatalı bir algı oluşmasına engel olamadık.

 

Akademisyenler tarafından imzalanan bildiriyi desteklemediğimiz gibi başta PKK terör örgütü olmak üzere tüm terör örgütlerinin karşısında olduğumuzu, Devletimizin terör örgütüne karşı verdiği mücadeleyi desteklediğimizi beyan etmek isteriz.

 

Kamuoyu bilgisine sunulur. "

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.
yeni