Back To Top

Haberler

 Arif Hoca Emekli Oldu…
Arif Hoca Emekli Oldu…
 Dilek-Esvet Sarıoğlu Anaokulu’nda sona gelindi
Dilek-Esvet Sarıoğlu Anaokulu’nda sona gelindi
Öğretmenler, Bayramdan Sonraki 3 Gün İdari İzinli Sayılacaklar
Öğretmenler, Bayramdan Sonraki 3 Gün İdari İzinli Sayılacaklar Öğretmenler, Bayramdan Sonraki 3 Gün İdari İzinli Sayılacaklar. 28-29-30 Haziran tarihlerindeki seminerlerde öğretmenler idari izinli sayılacak.
Sınav maratonunda ilk hafta tamam!
Sınav maratonunda ilk hafta tamam! Maratonda ilk hafta bitti. Oratöğretimden Üniversiteye geçiş sınavlarında ilk hafta yapılan sınavlarla sona erdi.
Rıfat Ilgaz'ın ismi,  okuldan siliniyor...
Rıfat Ilgaz'ın ismi, okuldan siliniyor... Akçakoca Orhangazi İlkokulunda öğretmenlik yapan Hababam Sınıfının unutulmaz yazarı, edebiyat dünyamızın ulu çınarı ünlü yazar Rıfat Ilgaz’ın adının verildiği okuldan ismi kaldırılıyor…
 Yaz tatili başlıyor!
Yaz tatili başlıyor!
Bayram tatilinin 9 gün olması için başvurdular!
Bayram tatilinin 9 gün olması için başvurdular! Eğitim İş, Ramazan Bayramı’ndan sonraki üç resmi iş gününde öğretmenlerin idari izinli sayılması için Milli Eğitim Bakanlığı’na başvurdu.
 8 öğrenci Akçakoca’nın gururu oldu!
8 öğrenci Akçakoca’nın gururu oldu! TEOG sınavına giren Akçakocalı 8 öğrenci, 120 sorunun tamamını doğru cevaplayarak Akçakoca’nın gururu oldu.
TEOG-2'de 17 bin birinci
TEOG-2'de 17 bin birinci 8. sınıf öğrencilerinin iyi bir liseye girebilmek için katıldığı ikinci dönem TEOG’da 17 bin öğrenci tüm soruları doğru yanıtladı.
Akıl oyunlarında yarıştılar
Akıl oyunlarında yarıştılar Akçakoca Osmaniye İlköğretim okulunda sınıflar arası akıl oyunları yarışması düzenlendi.
Uluslararası Çocuk hakları çalıştayı için imzalar atıldı
Uluslararası Çocuk hakları çalıştayı için imzalar atıldı Düzce’de 5-7 Ekim tarihleri arasında yapılması planlanan Uluslararası Çocuk Hakları Kongresi için bugün Valilikte protokol imzalandı.
Başbakan Yıldırım'ın davetlisi olarak iftara katıldı...
Başbakan Yıldırım'ın davetlisi olarak iftara katıldı... Akçakoca Esentepe Ortaokulu öğretmenlerinden Yalçın İbiş, Başbakanlık’ın özel daveti sonucunda Ankara’ya giderek Başbakan ve eşi ile iftar yemeği yedi.
Başbakan Yıldırım: Önümüzdeki ay 20 bin öğretmenin atamasını yapacağız
Başbakan Yıldırım: Önümüzdeki ay 20 bin öğretmenin atamasını yapacağız Başbakan Binali Yıldırım, “Önümüzdeki ay içinde 20 bin öğretmenin atamasını yapmış olacağız, bundan sonra da ihtiyaç olduğunda yine öğretmen atamalarını yapmaya devam edeceğiz" dedi.
Akçakoca Bey, Ağustos ayında teslim...
Akçakoca Bey, Ağustos ayında teslim... Düzce Üniversitesi Akçakoca Bey Siyasal Bilgiler Fakültesi inşaatı Ağustos ayında tamamlanıyor.
 İki çocuk annesi liseden mezun oldu
İki çocuk annesi liseden mezun oldu
Osmaniye ilkokulu 4 / E sınıfı pikniğinde neşe tavan yaptı
Osmaniye ilkokulu 4 / E sınıfı pikniğinde neşe tavan yaptı Akçakoca Osmaniye İlkokulunda okuyan 4/E sınıfı öğrencileri, aileleri ile birlikte bugün okuldan kaytararak, anne ve babaları ile birlikte eğlenceli saatler geçirdiler.
 Akçakoca’da Cerablus'a Yardım Kampanyası Başlatıldı
Akçakoca’da Cerablus'a Yardım Kampanyası Başlatıldı Fırat Kalkanı'yla ÖSO'ya bırakılan Azez, Çobanbey, Cerablus ve El Bab için para yardımı kampanyası başlatıldı.
Bu harfler müfredata girdi...
Bu harfler müfredata girdi... Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) yeni uygulamasıyla okullarda ilk kez Türkçe dersi kapsamında alfabede olmayan w, x ve q harfleri müfredata girdi.
Esentepe Ortaokulu Türkiye 3'üncüsü Oldu...
Esentepe Ortaokulu Türkiye 3'üncüsü Oldu...
Akçakoca Anadolu Lisesi Kep Fırlattı...
Akçakoca Anadolu Lisesi Kep Fırlattı... Akçakoca Anadolu Lisesi’nde yılsonu mezuniyet etkinliği düzenlendi. Mezun olan öğrencilerin sevinçlerine, arkadaşlarından ayrılıyor olmanın hüznü de eklendi.
Lisesi öğrencilerinden Düzce Üniversitesine ziyaret
Lisesi öğrencilerinden Düzce Üniversitesine ziyaret Karadeniz Ereğli İMKB Atatürk Anadolu Lisesi öğrencileri, Düzce Üniversitesi’ni ziyaret ederek Fakülteler, Yüksekokullar ve kampüs yaşamı hakkında bilgi sahibi oldular.
Yazar Fatih Kalkınç’a ödül verildi
Yazar Fatih Kalkınç’a ödül verildi Akçakoca Osmaniye İlkokulu Müdürlüğü tarafından organize edilen ve Sınıf Öğretmeni Özlem Özdemir tarafından başlatılan ve tüm okul öğretmenlerinin destek verdiği “Ailece Kitap Kurduyuz” projesi kapsamında veliler, Yazar Fatih Kalkınç’ın “Okul Evde Başlar” isimli kitabını okuyarak sınava girdiler.
ÖSYM'den KPSS adaylarına 09.45 uyarısı
ÖSYM'den KPSS adaylarına 09.45 uyarısı ÖSYM, Kamu Personel Sınavı'na girecek adayların, sınavın başlama saatinden 15 dakika önce binalara alınma işleminin tamamlanacağı uyarısında bulundu.
Bol ödüllü 19 Mayıs
Bol ödüllü 19 Mayıs 19 – 25 Mayıs Gençlik Haftası münasebetiyle ilçe genelinde bir hafta boyunca yapılan yarışmalarda dereceye giren sporculara ödülleri verildi.
Sayfa : 439 Sonuç bulundu.